ihracat danışmanlığı nedir neden önemlidir
İhracat. Yurt dışı satış
 

İhracat danışmanlığı hizmeti, firmaların ihracat için hazırlık aşamalarını gerçekleştirebilmelerini sağlarlar. Ayrıca gerekli olan tüm süreçlerin yönetmeninden de sorumludurlar.

İhracat içerisinde gerekli olan veri tabanlarının oluşturulması ve taslakları sunulması süreçleri ile ilgilenirler.

Sektör içerisinde kurumların rakiplerinin takip edilmesi ve rakiplere karşın geliştirilebilecek stratejilerin de netleştirilmesi noktasında önemli bir görevleri mevcuttur.

İyi bir ihracat danışmanı ile çalışmak, şirketinizin portföyüne ve dolayısı ile klarlılığına, şirketinizin bilinirliliğine ve markanıza olumlu etkiler katar. Bir ihracat danışmanı ile çalışmaya karar verdiğinizde, elinize geçmesi beklenen sadece ihracat yapmak değil, aynı zaman da uluslararası marka bilirnirliğinizden devlet desteklerine, şirketinizin işleyişine kadar her noktada sizinle beraber yol alcak bir firma olmalı.

 
 
 
İhracat danışmanlığı nedir
 

İhracat danışmanlığı aslında bir ihtiyaç doğrultusunda doğan hizmetler arasında yer alıyor.

 Özellikle firmaların yurtdışı pazarına açılması ve bununla birlikte sanayinin gelişiminin ciddi bir ivme kazanması, ihracat danışmanlığı hizmetlerinin çok daha önemli bir boyut kazanmasını sağladı. 

50 yılı aşkın bir iş deneyimine sahip olan köklü firmalar da dahil olmak üzere tüm firmaların ihracat alanında danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyduğunu belirtebiliriz. Yurt içi pazarlarda aktif olmak ile yurtdışına açılmanın birbirinden çok farklı olduğunu belirtmek gerekiyor. Eğer global bir marka olmak istiyorsanız öncelikle dünya gündemini takip etmeniz gerekir.

 Bununla birlikte mevzuatlara, yasalara, standartlara ve hepsinden önemlisi sektörel gelişmeleri hakim olmanız başarılı bir ihracat çalışması yapmanızın ön koşuludur.  

İşte bu noktada devreye uzmanlık giriyor. Çünkü sadece bilgi sahibi olmak değil bu bilgiler doğrultusunda firmanın ihracat çalışmalarını şekillendirmek büyük önem taşıyor ve aynı zamanda da uzmanlık gerektiriyor.

 

 
 
 

Lojistik, müzakere, satış, gümrük ve daha pek çok alanda her geçen gün yeni gelişmeler yaşanıyor ve bu gelişmeleri hakim olmak, her daim mercek altında tutmak ihracat danışmanlığına ihtiyaç duyulmasını da beraberinde getiriyor.

 Aynı zamanda ihracat danışmanlığı sadece bu tür konularda en güncel bilgilere ulaşmanızı sağlamakla kalmaz. Bununla birlikte yeni iş fırsatlarını görebilmenizin yolunu açabilir ve böylelikle ihracat faaliyetlerine farklı boyutlar da kazandırılabilir.

İhracat alanında deneyimli olan firmalar az önce sıraladığımız konularda  az ya da çok bilgi sahibi olabiliyor. Ancak ilk defa ihracat çalışması yapacak olan firmalar için durum çok daha ciddi bir boyut kazanıyor.  Bu firmaların zarara uğramamak ve ciddi riskler almamak için ihracat danışmanlığı hizmetinden çok daha fazla faydalanmaları gerekiyor. Çünkü verimlilik ve tasarruf ihracat çalışmalarının önemli iki dinamiğidir.

Bu çerçevede en doğru zamanda en doğru hamle ile ihracat yapmak için mutlaka danışmanlık hizmetinin faydalarından istifade edilmelidir. 

 
 
 
 
bizler
 

İhracat danışmanlığı hizmetimiz, en kapsamlı hizmet olup, BÜTÜN HİZMETLERİMİZİN tek bir çatı altında toplanması ile tasarlanmıştır.  Alanında, profesyonel ekibimiz ile globalleşen dünyada gelişmek ve büyümek isteyen şirketlere hizmetlerimizle çözüm ortağı oluyor, yeni pazarlara açılma süreçlerinde yanlarında yer alıyoruz.

Şirketimizin, diğer danışmanlık firmalarının sunduğu İhracat Danışmanlığı Hizmetinden çok daha farklı bir hizmet sunmaktayız. İhracat Danışmanlığı Hizmetimiz danışmanlıktan öte firmalara departman hizmeti sunacak şekilde tasarlanmış olup, danışan firmalarımız ile birlikte kilometre taşlarımızı diziyoruz.

Oluşturduğumuz tüm veri tabanı, kontak bilgilerini, yazışmaları ve toplantıları rapor halinde sizlere sunuyoruz. Hizmetimiz sonrası, dilerseniz bize olan bağımlılığınızı ortadan kaldırarak ihracata devam etmenizi sağlıyoruz.
Sizin ürününüzün ihracatını yapmak isteyen başka bir üretici ile çalışmıyoruz.

 
 
 
 
BİZ
Danışmanlık Hizmetimiz İle Sizlere Kesin Sonuçlar Sunuyoruz 100%

Kurumsal

 

Alanında Profesyonel Ekibimiz ile Gelişmek ve Büyümek İsteyen Şirketlere, Hizmetlerimizle Çözüm Ortağı Oluyor, Yeni Pazarlara Açılma Süreçlerinde Yanlarında Yer Alıyoruz.

 

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin