teşvik
 

Türkiye ekonomisinde öteden beri en çok tartışılan konuların başında teşvikler gelmektedir. Genel olarak teşvikler amaçlarına, araçlarına, hangi aşamada verildiğine (yatırım ya da ihracat öncesi ve sonrası)  ve kapsamına göre sınıflandırılmaktadır. 

Amaçlarına göre teşvikler yatırımları, üretimi ve istihdamı artırma; araçlarına göre ayni ya da nakdi teşvikler; kapsamına göre ise genel ve özel teşvikler olarak sınıflandırılmaktadır. Teşvikler çok farklı şekillerde sınıflandırılsa da en yaygın olarak ekonomik faaliyetlere göre sınıflandırılmakta ve bu ayırıma göre yatırım ve ihracat teşvikleri olmak üzere iki başlık altında incelenmektedir. 

Belirtmek gerekir ki ülkemizde teşviklerin büyük bir kısmı ihracat teşviklerinden oluşmaktadır.

 

 
 
BİZLER
 

Küçük ve orta ölçekli işletmeler ile girişimcilerin geliştirilmesi, yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve/veya hizmet üretilmesi konularında yürütülen, KOSGEB, TUBİTAK ve diğer kurumlar tarafından desteklenen projelerin başından sonuna kadar uzman ekibimiz ihtiyaç duyulan hizmetleri kısa sürede yerine getiriyoruz.

 
 

Kurumsal

 

Alanında Profesyonel Ekibimiz ile Gelişmek ve Büyümek İsteyen Şirketlere, Hizmetlerimizle Çözüm Ortağı Oluyor, Yeni Pazarlara Açılma Süreçlerinde Yanlarında Yer Alıyoruz.

 

Bize Ulaşın

Bizi Takip Edin